Velkommen til Haubitz Hall

Velkommen til Haubitz Hall

torsdag 3. oktober 2024

Vi ønsker Haubitz Hall velkommen inn i nettverket!

På toppen av Odderøya, i et gammelt kanonlager bygget av tyskerne i 1940, ligger det et helt spesielt lokale. Du trenger ikke komme lengre enn til dørstokken før ordet “wow” tvinges ut av munnen – og det er før du hører historien bak 🤩

Dette er ikke bare et event- og konsertlokale, det er en arena der komfort møter det rustikke, og der ingenting er overlatt til tilfeldighetene.

Drivkraften bak Haubitz er Kjetil
og Marit Grande
, og i følge Kjetil er det er rett og slett tilfeldigheter som gjorde at de endte opp akkurat på Odderøya.

“I 2008 fikk jeg en telefon fra Eric Clapton, som skulle spille konsert i Norge, med spørsmål om jeg ville være oppvarmingsartist. Jeg kunne ikke si nei, men visste samtidig at jeg kom til å trenge et ordentlig øvingslokale. Plutselig fikk Marit nyss i et lokale på Odderøya, som hadde vært en gammel kino. Det var sånn det hele startet, i Haubitz Salong.”

Vi gleder oss til kickoff 6. februar 2025 hos Marit og Kjetil:)

Les også

Tydelig ledelse starter med mennesker
16.05.2026

Tydelig ledelse starter med mennesker

Kristine Kolloen Nilsen beskriver seg selv litt uvanlig for en leder: som en tjenestehund for teamet sitt. Det er et bilde som sier mye om hvordan hun tenker om ledelse. Ikke som et spørsmål om å styre fra toppen, men om å være tett på, lytte, støtte og samtidig tørre å dra litt i båndet når det trengs.

Les mer
Når virksomheter skal ansette ledere, holder det sjelden å stole på magefølelsen alene.
12.05.2026

Når virksomheter skal ansette ledere, holder det sjelden å stole på magefølelsen alene.

Det er lett å tenke at de beste lederne finner veien selv. Frank Amundlien har brukt store deler av karrieren på å utfordre nettopp den antakelsen.

Les mer